שלום אורח, התחבר לאתר!, שכחת את הסיסמה?
  דוא"ל:
סיסמה:
טופס רישום לאתר | הוסף למועדפים | קבע כדף הבית
WWW.MedicalMedia.co.il
אודות אינדקס קישורים עדכוני רישום חיפוש תרופות כתבי עת כינוסים דף ראשי
yoman.co.il - תוכנה לזימון תורים
Medical Search Engine
Skip Navigation Linksראשי > רשימת כתבי עת > Eye Update - גליון מס' 4 > דברים שלמדנו בכנס ה-ESCRS Stockholm 2007
נובמבר 2007 November | גיליון מס' 4 .No
צור קשר
חברי מערכת
רשימת גליונות קודמים
שער הגליון
סיכומים מכנסים
דברים שלמדנו בכנס ה-ESCRS Stockholm 2007


ד"ר אסתר אפשטיין מחלקת עיניים, המרכז הרפואי מאיר, כפר סבא

כנס ה-SRCSE (European Society of Cataract & Refractive Surgeon) התקיים השנה בסטוקהולם, שוודיה, ועסק בכל מגוון הנושאים הקשורים לקטרקט, לרפרקציה ולניתוחי קרנית וגלאוקומה.
מהו הסיבוך הניתוחי הקשה ביותר? האמנם אנדופתלמיטיס? לשאלה זו כוונה ה-Binkhorst Medal Lecture שניתנה על ידי Ulf Stenevi משוודיה: אמנם אנדופתלמיטיס היא מחלה קשה, אבל יש סיבוכים קשים ממנה אם מתייחסים לתוצאות חדות הראייה, כמו למשל CME או אפקיה חד-עינית הגורמים יותר מקרי אובדן ראייה מאנדופתלמיטיס, ובכל זאת עדיין אנו משקיעים את עיקר המאמץ למציאת דרכים למנוע אנדופתלמיטיס.
בדיון על זיהומים אחר-ניתוחיים הדגיש McCulley מארצות הברית את חשיבות החיטוי והכיסוי הטוב של עפעפיים וריסים, השימוש באנטיביוטיקה בזמן הניתוח ולאחריו, ההקפדה על סגירה טובה של פצע ניתוחי. Packard דיבר בזכות חשיבותה של אנטיביוטיקה מניעתית לתוך הלשכה הקדמית.
ואם כבר אנטיביוטיקה ללשכה, Olson דיווח על עבודתו של גיא קליינמן מישראל שהשתלם במחלקתו והציע את העדשה התוך עינית בתור Drug Delivery System.
איזה סוג של מכשיר פאקו נבחר? Infiniti של ALCON מביא את שיטת Ozil עם Torsional Phaco שמקצר את זמן הניתוח, מוריד את כמות הנוזלים וגורם לפחות Stress לפצע ניתוחי.
דבר זה משמעותי בעיקר בקטרקטים קשים, גם במקרים של שיטת Micro Incision.
דיונים רבים הוקדשו למכשור החדש של דימות המבנים של סגמנט קדמי, כגון ה-Pentacam של Oculus, מצלמה המשמשת לסריקה תלת-ממדית, טופוגרפיה ופכימטריה של קרנית, כולל בדיקת שטח הפנים האחורי. מכשירים חדשים נוספים כוללים את ה-Visante, מכשיר ה-OCT למקטע קדמי של ZEISS ו-SL OCT המורכב על מנורת סדק.
בנושא השתלות קרנית דובר הרבה על שיטת KESD (Descemet Stripping Endothelial Keratoplasty), ועל שימוש במכשיר תוצרת Moria, תא מלאכותי שבעזרתו ניתן ליצור Donor Graft מדויק, לשימוש ב-KTLA (Automated Lamellar Therapeutic Keratoplasty) וב-Endothelial Lamellar Keratoplasty.
בנושא גלאוקומה: SLT הוצע כטיפול בחירה בכל סוגי הגלאוקומה. כמו כן, נסקר הניסיון הנוכחי בניתוחי פילטרציה, שבהם טרבקולקטומיות ו-SDPN (Non Penetrating Deep Sclerectomy) משולבים (עם הוצאת קטרקט) או שאינם משולבים.
בין הרעיונות המעניינים החדשים ניתן לכלול את התוצאות הראשוניות של הזרקת אבסטין כניסיון טיפולי בנאובסקולריזציה של קרנית.
ב-Video Symposium הייתה לנו הזדמנות לצפות במנתחים בעלי מוניטין מתמודדים עם בעיות חריגות. Agarwal מהודו הראה התמודדות כירורגית במקרה שבו תוך כדי הרמת גרעין שנפל לזגוגית נוצר קרע של קשתית תחתונה. Malyugin מרוסיה הראה טכניקה ניתוחית לטיפול בניתח קטרקט עם דיאליזה נרחבת של זונולות. פרופ' Assia מישראל הדגים שימוש בהתקן חדש שפיתח "העוגן" במקרים של סובלוקסציה של העדשה עקב חסר נרחב של זונולות.
נושא העדשות התוך עיניות תפס חלק נכבד בהרצאות הכנס. הרצאות רבות תיארו את הניסיון הקליני המצטבר במגוון של עדשות פאקיות: Angle Supported ו-Iris Supported לתיקון מיופיה, עדשות טוריות (Toric) לתיקון אסטיגמטיזם, עדשות חוסמות אור סגול, אולטרה סגול וכחול למניעת נזק אפשרי ברשתית. תוארו יתרונותיהן של עדשה אספרית, כמו Tecniz Aspheric Monofocal IOL לעומת עדשה Spheric, וכמובן, עדשות מולטיפוקליות: Restor Rezoom ,Tecnis ואחרות, החודרות יותר ויותר לשימוש הרוטיני.

תגובות:דף ראשי | כינוסים רפואיים | כתבי עת רפואיים | חיפוש תרופות | תנאי שימוש | אודות מדיקל מדיה | צור קשר | קוסמטיקה ואסתטיקה רפואית | קוסמטיקה רפואית
המידע המופיע באתר זה מיועד לצוות רפואי בלבד. המידע באתר אינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי ו\או משפטי.
שימוש או צפייה באתר זה מעידים על הסכמתך לתנאי השימוש.
תנאי שימוש באתר זה:
ידוע לי שעל ידי שימוש באתר זה, פרטיי שמסרתי יאספו ע"י חברת מדיקל מדיה על מנת ליצור איתי קשר בנוגע לאירוע זה ולאחרים. מדיקל מדיה אף רשאית להעביר את פרטי הקשר שלי מעת לעת לחברות קשורות אליה ו/או צדדים שלישיים כחלק מהמודל העסקי שלה לשימוש בכיווני שיווק עבור לקוחותיה שכולל ניוזלטר מדעי לרופאים, מידע על עידכוני רישום של תרופות וציוד רפואי, נושאים מקצועיים, פרסומים שונים, הזמנות לכנסים, הזמנות למפגשים עם נציגי פארמה וכיוצ״ב. ידוע לי כי אני זכאי לבקש מחברת מדיקל מדיה לחדול משימוש במידע בכל עת ע"י שליחת הודעה כתובה לחברה ובמקרה זה תתבטל הסכמתי לעיל מיום שהתקבלה ההודעה.

לצפייה בתנאי השימוש לחץ\' כאן
Powered by Medical Media Ltd.
כל הזכויות שמורות לי.ש. מדיקל מדיה בע"מ ©